Jednocześnie istnieje opinia, że słuchawki bezprzewodowe nie są w stanie zaspokoić potrzeb prawdziwych audiofilów, ponieważ ustępują w jakości dźwięku przewodowym odpowiednikom. 
Na przykładzie trzech topowych modeli zobaczymy, dlaczego to stwierdzenie jest mitem i jak naprawdę wygląda rynek słuchawek bezprzewodowych true wireless .

Znaleźć, porównać i kupić słuchawki o wymaganych charakterystykach technicznych za pomocą agregatora cen E-katalog. Na tej stronie możesz również porównać ceny polubionego modelu w sklepach internetowych Warszawy i całego kraju, aby nie przepłacać kupując.

 

Xiaomi Mi AirDots Pro


Słuchawki Xiaomi to dosłownie huczna odpowiedź chińskiej branży na legendarne Apple AirPods. Model Pro to już druga iteracja produktu bezprzewodowego, nadal zachowującego przystępną cenę, w tym jednak wyróżniającego się zwiększoną funkcjonalnością i lepszą jakością dźwięku.

Słuchawki wyposażono w dość skuteczny system redukcji szumów, eliminujący prawie wszystkie dźwięki, z wyjątkiem szczególnie głośnych (np. odgłosu kół w metrze). Ponadto są one odporne na wilgoć, dzięki czemu łatwo wytrzymują deszcze petersburskie i doskonale pasują sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Czas pracy na baterii - do 3 godzin. Możliwa jest obsługa kodeków AAC, co oznacza, że model jest kompatybilny z gadżetami Apple.

 

Samsung Galaxy Buds


Słuchawki Galaxy Buds pojawiły się jednocześnie z nowym modelem smartfona Galaxy S10. Wcześniej marka produkowała słuchawki sportowe, mogące śledzić aktywność fizyczną. Ten że model - to klasyczne słuchawki o maksymalnie czystszym brzmieniu i autonomicznej pracy. Mogą wytrzymać do 6 godzin na jednym ładowaniu, co jest całkiem wysokim wskażnikiem jak na tak małe urządzenie.

 

Bang&Olufsen BeoPlay E8


Eksperci muzyczni z Bang & Olufsen dokładnie obserwują trendy na rynku towarów muzycznych i reagują na nie niemal błyskawicznie. Gdy tylko pojawił się trend na słuchawki bezprzewodowe true wireless, firma wypuściła odpowiedni model. BeoPlay E8 są przeznaczone dla prawdziwych koneserów dźwięku o wysokiej jakości, więc wcale nie są tanie. Za to za tę cenę użytkownik dostaje czysty dźwięk, głośne basy i możliwość regulowania dźwięku do siebie. Dlatego, ten bezprzewodowy model, w niczym nie ustępuje dobrym słuchawkom nausznym.

Dzięki przemyślanej ergonomicznej konstrukcji słuchawki dopasowują się do indywidualnych parametrów ucha słuchacza i nie powodują zadnego dyskomfortu, nawet przy dłuższym noszeniu. Na jednym pełnym naładowaniu urządzenie działa do 4 godzin, ale dzięki dodatkowej baterii umieszczonej w etui może odtwarzać muzykę łącznie do 12 godzin. To dość wysoki wskażnik, który zapewnia modelowi poważną przewagę konkurencyjną.