Teraz smartfon będzie można naładować na stoliku, lampie czy innym meblu z IKEA bez konieczności podłączania tradycyjnej ładowarki.

Produkty IKEA do bezprzewodowego ładowania to stolik (NORDLI 329 zł), lampy na biurko  (VARV 229 zł, RIGGAD 229 zł) i lampa podłogowa (VARV 399 zł) oraz podstawki NORDMÄRKE (149 zł i 279 zł), na których można ładować jeden lub kilka smartfonów jednocześnie. Podstawki mają dodatkowo wejście do USB, co daje możliwość ładowania wielu urządzeń w jednym miejscu. W ofercie IKEA znajdziemy także ładowarkę bezprzewodową JYSSEN (130 zł) i MORIK (100 zł), które można wbudować w dowolny mebel, w zależności od potrzeb. Miejsce do ładowania na wszystkich produktach oznaczone jest znakiem plus.

Ładowarki IKEA działają w oparciu o technologię Qi, dlatego są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami z tym oprogramowaniem. Telefony, które go nie mają, można ładować wykorzystując specjalne obudowy, również dostępne w IKEA (ceny od 49,99 zł do 99,99 zł, oferta dotyczy telefonów iPhone; w ofercie pojawią się także w przyszłości obudowy na telefony Samsung).