Od piątku (30 października) do godzin porannych 2 listopada na terenie województwa łódzkiego doszło do 32 wypadków, w których zginęło aż 5 osób, a 37 zostało rannych.

- Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 83 kierujących w stanie nietrzeźwości – informuje Joanna Kącka z łódzkiej policji.

W ubiegłym roku podczas 4 dni działań „Znicz 2015” (od 31.10 do 3.11) na terenie województwa łódzkiego doszło do 37 wypadków, w których zginęły 3 osoby, 51 było rannych. Policjanci yeliminowali z ruchu 107 kierujących pod wpływem alkoholu.

W tegorocznej akcji ,,ZNICZ” na terenie powiatu pabianickiego brało udział ponad 200 funkcjonariuszy, w tym ponad 70 z ruchu drogowego. Policyjne patrole w rejonie pabianickiego cmentarza były wspomagane przez strażników miejskich.

Od 31 października do 2 listopada 2014 roku do godziny 9:00 policjanci nie odnotowali wypadków drogowych, jedynie kilka kolizji. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali kilkuset  kierujących, pieszych i rowerzystów. Na kierowców za popełnione wykroczenia nałożyli ponad 260 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych, głównie za brak badań technicznych pojazdu. Zatrzymano 4 pijanych kierowców, w tym dwóch po spożyciu alkoholu i dwóch w stanie nietrzeźwości (mieli ponad promil alkoholu w organizmie).