W piątek o godz. 22.39 strażacy dostali informację o dwóch ciężarówkach, które zderzyły się na S8. Było to w miejscowości Barycz, na drodze w kierunku Łodzi. 

Okazało się, że na poboczu stał tir, który złapał gumę. Nadjechała druga ciężarówka, ale jej kierowca nie zauważył, że po drodze zahaczył parkującego tira. Przez 3 godziny jeden z pasów drogi blokowało volvo z rozbitą naczepą. Kierowca renault odjechał. Po 3 kilometrach zatrzymał się, gdy zauważył, że gubi stalowe pręty, które przewoził. 

Przejezdny był tylko jeden pas drogi. 

Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej: dwie JRG Łask, trzy JRG Pabianice, jedna OSP KSRG Dobroń. Były też dwa radiowozy policji i służba drogowa GDDKiA. 

Strażacy uprzątnęli z jezdni stalowe pręty, elementy karoserii i rozlane płyny eksploatacyjne.

OSP Dobroń pisze o zdarzeniu tutaj: www.facebook.com/ospksrgdobron?fref=ts

 

Jak podaje wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d_ci%C4%99%C5%BCarowy : "Samochód ciężarowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków (...) Podział samochodów ciężarowych: ciągnik siodłowy – przystosowany do ciągnięcia naczep i przyczep albo wielu naczep połączonych ze sobą (w Polsce dopuszczone prawnie jest jedynie ciągnięcie naczepy), ciężarowy skrzyniowy - przeznaczony do przewozu towarów i ciągnięcia przyczepy, też przeznaczony do przewozu ludzi (na przykład: skrzyniowe samochody ciężarowe do przewozu żołnierzy) z nadwoziem rodzaju furgon, ciężarowy do zabudowy, ciężarowy specjalny, ciężarowo-osobowy".