Trzy lata temu MZP uruchomił stronę internetową. Wtedy ruszyła również usługa możliwości ustrojenia grobu lub zapalenia znicza, którą wykonują pracownicy zakładu pogrzebowego.

- Jest to udogodnienie przede wszystkim dla tych, którzy mieszkają daleko w kraju lub za granicą. Składają zamówienie przez internet lub telefonicznie – mówi Grzegorz Janczak, dyrektor MZP.

Jest już kilka zamówień. Rok temu przed świętem zmarłych z tej usługi skorzystało 10 osób.

- Myślę, że w tym roku klientów będzie dwa razy więcej, bo coraz więcej mówi się o tym w mediach i ludzie zaczynają się interesować tym, czy na danym cmentarzu są świadczone tego typu usługi – dodaje Janczak.

Zamówienia składają osoby z Holandii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i z Kanady. Większość zamawia wiązanki i znicze. Opłaca to zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie internetowej. Może sobie również zażyczyć zrobienie zdjęcia przed i po wykonaniu dekoracji.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z tej usługi musi wejść na stronę internetową mzppabianice.pl. Wszelkie informacje znajdzie w zakładce „opieka nad grobami”. Są opisane zasady złożenia zamówienia, formy płatności i podany asortyment, który można zakupić. Do wyboru jest kilka wiązanek i różne rodzaje zniczy.

- Nie da się umieścić wszystkiego, co mamy w swojej ofercie. Jeśli ktoś chce coś innego, wtedy wysyła e-maila lub dzwoni i uzgadniamy szczegóły zamówienia – informuje dyrektor MZP.

Przez trzy lata na stronie internetowej zakładu pogrzebowego w Pabianicach odnotowano 22.000 wejść.