Dzisiaj (piątek) w planach jest łatanie torowiska i nawierzchni ulicy Dąbrowskiego.

We wtorek zaczną robić chodnik na Pułaskiego. Przy okazji wykonają zatoczki parkingowe dla samochodów.

- Rozpoczęła się cząstkowa naprawa dziur w pasie torowiska tramwajowego na ul. Zamkowej i Warszawskiej, od  ul. Łaskiej  do Nawrockiego - informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta. - Zostaną wylane asfaltobetonem. Prace prowadzi Zakład Remontowo-Drogowy Barbara Wiśniewska z Łodzi. Zaczęły się rano, od strony Zielonej Górki w kierunku ul. Nawrockiego. Skończą się w poniedziałek. Nie będzie utrudnień w ruchu.

Asfalt  w pasie  torowiska kruszy się i spore dziury w nawierzchni widać na długości niemal 3 kilometrów. Są systematycznie łatane, ale konieczna jest zmiana podbudowy - wymiana fundamentów pod torowiskiem i torów tramwajowych. Modernizacja torowiska to wydatek 103 milionów złotych, czyli nieosiągalny dla Pabianic z budżetem rzędu 170 milionów złotych.  Szansą na poprawę sytuacji  jest przystąpienie miasta do programu Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego (ŁTM), który zakłada między innymi remont głównej ulicy.
 
- W ramach ŁTM-u będzie  całkowita zmiana torowiska, fundamentów, rozjazdów i szyn. Wprowadzone zostaną nowe rozwiązania, ponieważ asfalt w pasie torowiska nie sprawdza się – mówi inżynier miasta Andrzej Różański. 
 
ŁTM to wspólny projekt kilku gmin. Aktualnie kończy się przygotowanie studium wykonalnosci Wniosek o dofinansowanie unijne zostanie złożony w trzecim kwartale 2017 roku. Rozpoczęcie prac na torowisku rozpoczęłoby się nie wcześniej niż pod koniec 2018 roku.