Biała dama widywana jest w liczącym 700 lat zamku książęcym Niemodlin. Jego właściciele to Anna i Arkadiusz Majsterkowie, którzy mają w Pabianicach pole golfowe Arkadia przy Grota-Roweckiego
 
Po co panu zamek? - pytamy Arkadiusza Majsterka.
 
- Coś dla ludzi można zrobić, wpisać się w historię – odpowiada bez zastanowienia. - Właściwie zamek kupiła spółka, której właścicielem jest moja żona Anna.
 
Od trzech miesięcy do spółki A&A Nieruchomości należy opuszczony zamek w Niemodlinie. Miłośnicy dobrego kina znają go z filmu Jana Jakuba Kolskiego, który kręcił tu „Jasminum” z Januszem Gajosem i Grażyną Kolską w rolach głównych.
 
Zamek ma piękną historię. Zaczyna się tak: w 1313 roku książę Bolesław, syn księcia opolskiego Bolka I, wzniósł murowany zamek na miejscu XIII-wiecznej kasztelanii.
 
- Zatrudniliśmy przewodnika. Można z nim zwiedzać zamek, na razie tylko w soboty i niedziele. Ale planujemy, żeby można było zobaczyć zamek samodzielnie – dodaje.
 
Do zamku wejdziemy w sobotę lub niedzielę o godz. 12.00 i 13.00. Wejście kosztuje 10 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (normalny).
 
więcej w papierowym wydaniu Życia Pabianic