Mikołaj (Witold Stępień) i śnieżynka (Jolanta Chelmińska) odwiedzili trójkę rodzeństwa z Pabianic, która takich gości raczej się nie spodziewała. W rolę Św. Mikołaja wcielił się marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, a w rolę Aniołka – wojewoda łódzka Jolanta Chełmińska. Oboje wzięli udział w organizowanej przez Caritas już po raz jedenasty akcji „Serce na gwiazdkę”, czyli obdarowania najuboższych dzieci prezentami świątecznymi. W paczkach były wszystkie artykuły, o których marzą maluchy: zabawki, słodycze, kosmetyki, gry, artykuły sportowe i ubrania.

- To chwila niezwykła, pozwalająca dzieciom czuć się wyjątkowymi, ważnymi, to moment, kiedy dzieciaki zaczynają wierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają – opowiada Tomasz Kopytowski, kierownik ds. marketingu społecznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Caritas chce w ten sposób obdarować 200 dzieci z ubogich rodzin w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Pabianicach i Łasku.

- Cieszę się, że mogłem już po raz trzeci wziąć udział w corocznej akcji Caritasu i choć na chwilę tymi drobiazgami uradować tę trójkę dzieci – powiedział po spotkaniu z rodziną marszałek Stępień.

Przez 10 lat trwania akcji Serce na gwiazdkę:

- obdarowano prezentami 18 tysięcy dzieci, odwiedzając każde z nich w domu,

- odwiedzono i obdarowano paczkami rodzinnymi prawie 5 tysięcy rodzin,

- prezenty dla dzieci ufundowało 350 darczyńców – firmy i osoby prywatne,

- w role Mikołaja i Aniołka wcieliło się 600 wolontariuszy.