Do zuchwałego napadu doszło 13 stycznia w godzinach popołudniowych przy ul. Hubala w Woli Zaradzyńskiej. Do  hurtowni tekstylnej wszedł młody mężczyzna i paralizatorem zaatakował właściciela. Po chwili w lokalu pojawił się zamaskowany wspólnik bandyty, który również z paralizatorem rzucił się na 34-letniego pracownika.
Właścicielowi hurtowni udało się oswobodzić i wybiec z budynku. Gdy wzywał pomocy, napastnicy przyniesioną ze sobą siekierą rozbili szufladę i skradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawcy z łupem uciekli z miejsca zdarzenia.
Przerażony obcokrajowiec o napadzie powiadomił pabianickich policjantów. Kryminalni
zajęli się natychmiast wyjaśnieniem okoliczności tego rozboju oraz ustalaniem personaliów rabusiów. 16 stycznia w godzinach wieczornych zatrzymali na terenie Pabianic dwóch 19-latków, którzy trafili do cel policyjnego aresztu. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania śledczy zabezpieczyli narzędzia służące do popełnienia przestępstwa, w tym paralizator, kominiarkę oraz siekierę, jak również odzyskali część skradzionych pieniędzy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie bandziorom prokuratorskich zarzutów oraz skierowanie do sądu wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Pabianicach sprawcy trafili za kraty
aresztu śledczego. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.