Zagra 11 stycznia. Dyrygować nią będzie po raz pierwszy Dariusz Kamieniak. Jej sztab będzie się mieścił w Hufcu ZHP przy ul. Gdańskiej 6.

Na ulice Pabianic wyjdzie 175 wolontariuszy.

- To osoby należące do stowarzyszeń i ugrupowań. Zgłaszały się również osoby indywidualnie – mówi Kamieniak.

Wielkie granie zacznie się już w piątek. Tego dnia o godz. 17.00 w ODK-u przy ul. Łaskiej 46/48 odbędzie się Przegląd Zespołów z ODK PSM.

W sobotę dla najmłodszych będą zabawy w hali MOSiR przy Grota-Roweckiego. Festyn „Dzieci-Dzieciom” trwać będzie w godz. 10.00-14.00. Dyskoteka dla młodzieży w Starej Tkalni rozpocznie się o 21.00.

Niedzielny finał WOŚP będzie miał miejsce na Starym Rynku. Początek o 15.00.

- Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Ira. To rockowa grupa, którą znają z pewnością i młodzi i starsi – mówi Kamieniak. – Liczymy na to, że ściągnie tłumy.

Finał rozpocznie występ grup taneczno-wokalnych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Około 16.00 na scenę wejdzie grupa Paranoya. O 17.15 usłyszymy łódzką grupę Sjón, a o 18.30 zagra RZK Sound. To pabianicka grupa grająca reggae. Tym razem wystąpi przed największym orkiestrowym wydarzeniem, jakim jest światełko do nieba.

O 20.00 zabrzmi piosenka finałowa WOŚP, a w niebo wystrzelą fajerwerki. Na koniec na scenę wejdzie Ira. Koncert rozpocznie się o 20.15.

Będą licytowane orkiestrowe gadżety: zegar ścienny, koszulki, kalendarze, kubki i inne. Wiele fantów do licytacji ufundowały również pabianickie firmy. Będą to m.in. voucher na grę w paintball o wartości 240 zł, kupon na przejazd treningowy z rajdowym mistrzem Polski samochodów terenowych Robertem Łyżwą (ufundowała firma Janmor), voucher na wykonanie projektu ogrodu w 2D (Ogrody Ever Green), voucher na masaż kręgosłupa (FizjoOpieka).

- W tym roku nie będzie licytacji złotego serduszka. W całej Polsce jest ich tylko sto – mówi Kamieniak. - Liczymy, że pozostałe gadżety pójdą za wysokie kwoty.

W dniu finału o godz. 10.00 rozpocznie się Turniej Polskiej Ligi Paintballa. Będzie zorganizowany w hali przy ul. Grobelnej. Równocześnie w hali MOSiR będzie się odbywał Turniej Rugby Tag.

W sobotę o 18.00 będzie również mecz koszykarek-oldboyek. Jak co roku, honorowi dawcy krwi z Pabianic i powiatu pabianickiego będą oddawali krew 10 i 11 stycznia 2015 roku. Punkt krwiodawstwa w Pabianickim Centrum Medycznym będzie w te dni czynny w godzinach 9.00–12.00.

W ciągu minionych 15 lat, odkąd krwiodawcy „grają” z Orkiestrą, 1.600 osób oddało dla niej ponad 730 litrów krwi.