To uczniowie Zespołu Szkół nr 2. Pisali informatykę, bo chcą iść na studia w tym kierunku.

- Potrzebny jest mi ten przedmiot i dlatego go wybrałem. Wiedziałem, że nie będzie łatwo i nie było – stwierdził Mariusz Kefl.

Najpierw pisali teorię. Na rozwiązanie testu była godzina. Później przyszedł czas na praktykę. Maturzyści mieli na to dwie i pół godziny.

- Najtrudniejsze było programowanie – ocenia Mateusz Rybak.

- Ciężko powiedzieć, czy zaliczę. Część zadań zrobiłem, a do niektórych nawet nie podchodziłem – dodaje Mateusz Kaszowski.

Maraton maturalny potrwa do 27 maja. Do tego czasu w szkołach będą przeprowadzane egzaminy ustne.

- Każda szkoła ustala sama te terminy. Wtedy musi zebrać się komisja. Zwykle egzamin zdaje po kilka osób w ciągu dnia – mówi Henryk Kucharski, dyrektor ZS 2.

Kalendarz matur pisemnych ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna. Dziś, czyli 18 maja odbędzie się egzamin z rosyjskiego, 19 maja – francuskiego, 20 maja – hiszpańskiego i 23 maja – włoskiego. Poza tym w terminarzu są jeszcze egzaminy z języków mniejszości narodowych.

Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych wyznaczono na 1-17 czerwca. Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca. Poprawki matury pisemnej odbędą się 23 sierpnia, a egzaminów ustnych 24-26 sierpnia. Wyniki egzaminów poprawkowych poznamy 12 września.