Koncert inaugurujący tegoroczną 15. edycję Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” Filharmonii Łódzkiej odbędzie się w zabytkowym Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu.

Po raz pierwszy mieszkańcy województwa będą mogli wybrać się na koncert specjalnym pociągiem, który wyruszy w sobotę z Dworca Łódź Kaliska o godzinie 16.26. Pasażerom zapewniony zostanie przejazd pociągiem do Sieradza i z powrotem, a także transport na terenie miasta. W programie również zwiedzanie Sieradza.

Wydarzenie w Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu poprzedzi prezentacja działania organów na przykładzie modelu. Przeprowadzi ją organmistrz Andrzej Sutowicz. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert „Pora na smyczki”. Przewodnikami po muzycznej podróży będą skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów swojego pokolenia oraz artyści Młodzieżowej Orkiestry Regionu Łódzkiego „Sinfonietty” pod batutą znakomitego dyrygenta, dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, Adama Klocka.

W Pabianicach pociąg zatrzyma się o 16.43. Powrót do Pabianic planowany jest na godzinę 22.16.