Na czwartą giełdę pracy zorganizowaną przez Punkt Pośrednictwa Pracy przyszło ok. 30 osób. Na spotkanie z osobami poszukującymi pracy przyjechała Aleksandra Napiórkowska z firmy Flexidea. Praca, jaką zaoferowała pabianiczanom, to praca na linii produkcyjnej w firmie farmaceutycznej Polfa Adamed, przy pakowaniu leków.

- Jest to praca w systemie trzyzmianowym - mówi Napiórkowska. - Czasem zdarzają się pracujące weekendy, ale wtedy pracownicy dostają wolne w tygodniu.

 Praca nie jest ciężka, lecz dla niektórych może wydawać się monotonna. Firma Flexidea podpisuje pierwszą umowę z pracownikami na tydzień, a następne na dwa miesiące.

- Niewykluczone jest przejęcie później pracownika przez samą Polfę, wtedy już osoba ta podpisuje umowę bezpośrednio z firmą - dodaje rekruterka.

Swoje CV zostawiło 12 osób. 8 osób zostało już zaakceptowanych przez przedstawicielkę Flexidea. Te osoby czeka następne spotkanie, tym razem z przedstawicielami Polfy Adamed.

- Jestem zadowolona z rozmowy. Na ten moment wynagrodzenie, jakie oferują, jest dla mnie zadowalające - mówi pani Danuta, poszukująca pracy. - Pani już mi powiedziała, że zostałam odebrana pozytywnie, więc czeka mnie teraz rozmowa z przedstawicielami firmy.

Dzień wcześniej do biura Aleksandry Napiórkowskiej w Łodzi również zgłosiły się osoby zainteresowane tą pracą. Rekruterka wybrała ok. 7 osób z Pabianic, które przejdą kolejny etap rekrutacji.

- Podstawowym wymogiem była książeczka zdrowia. Brałam pod uwagę również wcześniejsze doświadczenie bezrobotnego, jeśli ktoś pracował przy żywności lub też w branży farmaceutycznej, to miał większe szanse - dodaje Napiórkowska.