W środę do Punktu Pośrednictwa Pracy (ul. Gdańska 6) przyjechała AnnaWoszczyńska, specjalista ds. rekrutacji i zatrudnienia zewnętrznego z agencji pracy Flexidea. Powód? Szukała pracowników do firmy Indesit w Łodzi.

- Indesit poszukuje pracowników do pracy na produkcji oraz operatorów maszyn produkcyjnych - mówi Marek Gryglewski, pośrednik pracy.

Swoje dokumenty złożyło 60 osób. Jest to dla nich szansa na stałe zatrudnienie, pracę wakacyjną lub weekendową. Większość zainteresowana była oferowaną pracą, ale byli też chętni do pracy biurowej.

- Firma w tej chwili nie ma zapotrzebowania na pracowników biurowych, ale złożone dokumenty trafią do naszej bazy i będą brane pod uwagę w przyszłości - mówi Anna Woszczyńska.

Jaką pracę oferuje Indesit? Najwięcej osób potrzeba do fabryki lodówek (ok. 150). Jest to praca w systemie 3-zmianowym. Pierwsza zmiana rozpoczyna się o godz. 5.30, następna 13.30, a trzecia o 21.30. Osoby, które wyraziły chęć pracy właśnie w tym systemie, będą brane pod uwagę także przy zatrudnieniu w fabryce Verpol. Na 2 zmiany potrzeba pracowników w fabryce kuchenek. Osoby, które chcą pracować tylko na 1 zmianę, poszukiwani są do produkcji okapów. Wynagrodzenie, na jakie mogą liczyć zatrudnieni przez Flexidea, to ok. 1.300 zł.

- Informowałam kandydatów na samym początku, jakie wynagrodzenie wchodzi w grę - mówi specjalistka. - Kwota ta może się zwiększyć, ponieważ dochodzą różne dodatki oraz premie.

Podczas spotkania pabianiczanie byli pytani o oczekiwania finansowe, preferencje dotyczące pracy w systemie zmianowym oraz o okres, na jaki chcieliby podjąć pracę. Uzyskali też już wstępną odpowiedź, czy mają szansę na zatrudnienie.

Ci, którzy usłyszeli „tak”, niebawem dostaną propozycję wycieczki do fabryki. Będą mogli zapoznać się z procesem produkcyjnym i uzyskać więcej informacji od specjalisty. Potem zadecydują, czy chcą podjąć tam pracę.

Wstępnie każdy pracownik zatrudniany jest na okres próbny - jeden tydzień, następnie cyklicznie może liczyć na comiesięczne umowy. Po upływie terminu współpracy z agencją Flexidea, pracownik może liczyć na zatrudnienie przez samą firmę Indesit.

- Plusem pracy w Indesit jest to, że pracownik ma stabilne zatrudnienie w dużej firmie. Ma gwarancję, że firma nie upadnie - mówi Woszczyńska.

Kolejnym plusem jest darmowy transport z domu do pracy i z powrotem. Jeżeli firma zatrudni na jednej zmianie m.in. 20 osób z Pabianic, zapłaci za busa, który będzie woził pracowników.