Od 30 marca do 2 kwietnia włącznie na terenie woj. łódzkiego doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 45 zostało rannych. Funkcjonariusze interweniowali przy 260 kolizjach, zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących. 

Podczas tegorocznej akcji łódzcy policjanci wykorzystali również policyjny śmigłowiec. Z jego pokładu nie tylko wychwytywali wykroczenia w ruchu drogowym, ale również sprawdzali przepustowość głównych szlaków komunikacyjnych.

Policyjny śmigłowiec wzbił się w powietrze 31 marca. Latał nad autostradą A2 od skrzyżowania autostrady A1 i A2 do węzła Skierniewice. Podczas kilkugodzinnych działań funkcjonariusze z pokładu helikoptera ujawnili 12 wykroczeń. Funkcjonariusze, wspierający te działania z ziemi, nałożyli na kierujących 10 mandatów, a w 2 przypadkach zakończyli kontrolę na pouczeniach.

- Ukaranymi byli kierowcy ciężarówek, którzy nie zastosowali się do znaku zakazu wyprzedzania. W jednym przypadku policjanci odebrali dowód rejestracyjny od kierowcy lawety przewożącej inne pojazdy, ze względu na jej zły stan techniczny – informuje st. asp. Aneta Sobieraj z wojewódzkiej komendy policji.