Pierwsze podejście do włamania złodziej zaliczył już w nocy z 3 na 4 stycznia.

- Z zebranego materiału dowodowego wynika, że podejrzany uszkodził dwie szyby wystawowe w witrynie sklepowej poprzez wybicie ich kamieniem – informują policjanci.- Wartość strat oszacowano na ponad  19.000 zł.

Zobacz: Włamanie do sklepu 4F w Tkalni. Złodziej zniszczył witrynę sklepową i ukradł kurtki

W poniedziałek w nocy młody mężczyzna postanowił spróbować jeszcze raz. Tym razem mu się udało.

- 6 stycznia 2020 roku po  wybiciu uszkodzonej już szyby wystawowej w witrynie sklepowej dostał się do wnętrza sklepu skąd skradł pięć sportowych kurtek o łącznej wartości 1.500 zł – wynika z policyjnego raportu.

Zatrzymanie podejrzanego było kwestią czasu. Jak udało ustalić się Życiu Pabianic, wyraźny wizerunek sprawcy zarejestrowała kamera monitoringu sklepowego. Policjanci wydziału kryminalnego wytypowali 21-letniego pabianiczanina.

22 stycznia zatrzymali podejrzewanego. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty  uszkodzenia dwóch szyb wystawowych za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz  kradzież z włamaniem do sklepu za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna dopuścił się również dwóch wykroczeń przywłaszczenia i kradzieży telefonu. Za nie jednak będzie odpowiadał w oddzielnym postępowaniu.