To taki bilet miesięczny, na którym możesz jechać pociągiem, tramwajem i autobusem. Gdzie? Na razie w Łodzi.

- Imienny Wspólny Bilet Aglomeracyjny pozwoli pasażerom korzystającym z różnych środków transportu zaoszczędzić nawet 70 zł w skali miesiąca – informuje Marta Milewska, rzecznik prasowy spółki Przewozy Regionalne.

Rzeczywiście, kto jeździ do Łodzi pociągiem z Pabianic i później przesiada się na łódzkie tramwaje lub autobusy, ten zaoszczędzi około 15 zł miesięcznie. Niestety, w naszych autobusach nie obowiązuje.

To bilet imienny. Wystawiany jest na 30 dni od daty wskazanej przez posiadacza. Przewidziane są ulgi dla uczniów i studentów w wysokości 49 proc. i 51 proc. Przewozy Regionalne już wprowadzają go do kas.

- Sprzedaż biletów rozpocznie się z 7-dniowym terminem przedsprzedaży, a oferta obowiązywać będzie od 1 września 2013 – wyjaśnia rzeczniczka.

Gdzie mamy kupować bilety? Na razie tylko w kasach Intercity, które są na łódzkich dworcach: Chojny, Widzew i Kaliska. Na naszym dworcu jeszcze go nie kupimy.

- Uczestniczyliśmy w roboczych spotkaniach, ale w ostatnim etapie prac nie braliśmy już udziału. Nie ukrywam, że chcemy, żeby w tym projekcie też były nasze autobusy miejskie i nasza kasa MZK na dworcu kolejowym. Właśnie zostaliśmy zaproszeni do oficjalnych rozmów – wyjaśnia wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz.

 

Ceny Wspólnych Biletów Aglomeracyjnych

Nazwa strefy

Rodzaj biletu

Cena biletu (brutto w zł)

 

                    A

                      normalny

                                      99,00

z ulgą 49%

50,49

z ulgą 51%

48,51

 

B

normalny

203,85

z ulgą 49%

103,96

z ulgą 51%

99,89

 

C

normalny

235,35

z ulgą 49%

120,03

z ulgą 51%

115,32

 

 

Zakres obowiązywania stref Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego:

Strefa A: Miasto Łódź

Strefa B: Strefa A oraz stacje i przystanki osobowe Pabianice, Smardzew, Zgierz, Zgierz Północ, Chechło, Glinnik, Glinnik Wieś, Jedlicze Łódzkie;

Strefa C: Strefa A, B oraz stacje i przystanki osobowe Bedoń, Grotniki, Justynów, Kolumna, Swędów, Chociszew, Gałkówek, Stryków.