Komisja (czteroosobowa) była jednomyślna. 4 marca podjęła decyzję. Wyraziła zgodę na powołanie Anity Błochowiak na prezesa zarządu Banku Spółdzielczego Pa-Co-Bank w Pabianicach.

W 2012 roku z funkcji prezesa (był nim od 1996 r.) zrezygnował jej ojciec Jerzy Błochowiak. Powody to stan zdrowia (przeszedł poważną operację kardiologiczną) i przekroczony wiek emerytalny.

Już wtedy mówiło się, że córka Anita zastąpi go na stanowisku prezesa. By tak się stało, Rada Nadzorcza banku propozycję kandydata na to stanowisko musiała przedstawić Komisji Nadzoru Finansowego. Tak się stało.

– Od 1 stycznia tego roku pani Anita pełniła obowiązki prezesa banku – wyjaśnia Radosław Januszkiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej banku. – 21 marca było spotkanie Rady Nadzorczej, na którym wręczymy jej angaż na stanowisko prezesa.

Anita Błochowiak była radną miejską, potem posłanką SLD. W Sejmie była przez 3 kadencje. Pabianiczanka zabłysnęła udziałem w komisji śledczej badającej sprawę Rywina.

W 2008 roku związała się z posłem z klubu SLD, który dla niej rozstał się ze swoją rodziną. Dziś mają dwóch synów. Mieszkają pod Pabianicami.

Była posłanka w Pa-Co-Banku pracuje od września 2011 roku (najpierw na ćwierć etatu, a gdy przestała być posłem, na cały etat) jako wiceprezes.