W sobotę 1 lutego od godz. 10.00 do 14.00 w Przychodni Weterynaryjnej „Pies Kudłaty” przy ul. Moniuszki 139 nasze czworonogi będą mogły oddać krew do Weterynaryjnego Banku Krwi. Ewelina Romańska pobierze od psa 450 ml krwi, a od kota 50 ml. Krew trafi do WBK im. Milusia w Warszawie. Stamtąd zostanie rozdysponowana do filii banku w całej Polsce, także do najbliższej Pabianic Kliniki Weterynaryjnej „Lancet” w Łodzi.

- Krew jest przechowywana w banku około 6 tygodni - mówi Olga Bystrzycka, lekarz weterynarii z przychodni „Pies Kudłaty”. - Nic się nie marnuje.

Każdemu zwierzakowi zostanie pobrana próbka krwi, m.in. do badania morfologicznego i biochemicznego. Badanie jest bezpłatne.

Oddać krew zwierzę może raz, albo zostać stałym krwiodawcą.

– Jeśli w ciągu roku zwierzę ulegnie wypadkowi, zachoruje i będzie potrzebna dla niego krew, otrzyma ją z banku za darmo – dodaje pani Olga. – Dla czworonożnych krwiodawców, którzy często będą oddawać krew, bank daje dożywotnią gwarancję otrzymania krwi w potrzebie.

Zapisywać się na konkretną godzinę oraz uzgadniać szczegóły z lekarzami weterynarii, można pod nr. tel. (42) 288 17 79. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.pieskudlaty.pl.

Dawcą może zostać:

* pies , który waży więcej niż 26 kg, ma od 10 miesięcy do 7 lat i jest zdrowy oraz regularnie szczepiony,

* kot zdrowy w wieku od 10 miesięcy do 7 lat, ważący powyżej 4 kg, który nie wychodzi na dwór.