Kociarnia ma powstać na tyłach schroniska dla psów. Mówi się o tym od czterech lat, od pół roku wiadomo, że pawilon, w którym zamieszkają bezdomne zwierzęta, na pewno stanie. Dokumentacja projektowo–kosztorysowa jest już gotowa.

Teraz Wydział Ochrony Środowiska szuka wykonawcy, który położy fundamenty pod pawilon i zajmie się uzbrojeniem terenu.

- Chodzi o rozbudowę zewnętrznej instalacji wody, instalacji doziemnej gazu, rozbudowę kanalizacji sanitarnej, budowę przyłącza energetycznego i oświetlenia terenu - informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Roboty powinny zakończyć się 29 sierpnia. Kolejnym krokiem będzie przetarg na wykonanie, dostawę i montaż pawilonu (w systemie kontenerowym) oraz podłączenie wszystkich instalacji.

Jak to ma wyglądać? Budynek ma zajmować ok. 100 m kw. powierzchni. Znajdzie się w nim pomieszczenie administracyjno-biurowe, socjalne, wielofunkcyjne, pomieszczenie kwarantanny, kuchnia do przygotowania pokarmów i sanitariat. Z jednej strony budynku przewidziano zewnętrzne woliery dla kotów. Jednorazowo będzie mogło w nim przebywać ok. 50 bezdomnych zwierząt. W międzyczasie wolontariusze z Fundacji „Miauczykotek” będą poszukiwać dla nich domu.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.