W piątki i soboty sprzedają najwięcej, a w te dni nie mogą handlować tekstyliami, chemią i roślinami na targowisku miejskim.

Poniedziałki i środy zarezerwowane będą dla sprzedawców artykułów tekstylnych, drogeryjnych oraz roślin.
We wtorki, czwartki, piątki i soboty kupimy art. rolno-spożywcze i chemiczno -sanitarne.

Kupcy nie godzą się z takim podziałem. Dzisiaj przyszli pod Urząd Miejski protestować. Twierdzą, że w wyznaczone dla nich dni handel nie idzie najlepiej. Zapowiadają protesty aż do skutku. Nie trafiają do nich argumenty o decyzjach sanepidu. Pokazują przykłady innych targowisk w województwie, gdzie nie ma takiego podziału.

Do protestujących wyszedł wiceprezydent Marek Gryglewski i sekretarz miasta Paweł Rózga. Wysłuchali kupców. Decyzji o ewentualnej zmianie jeszcze nie podjęto.
 Po godzinie 15.00 orzymaliśmy wiadomość z Urzędu Miejskiego. Oto ona:

"Stopniowo rozszerzana jest sprzedaż na targowiskach miejskich. Decyzja zapadła na podstawie najnowszej opinii sanepidu, która wpłynęła dzisiaj (22 kwietnia) w odpowiedzi na pytanie ZDM o zakres handlu. Warunkiem jest zachowanie bezpiecznej odległości i innych zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Od 25 kwietnia (sobota) na targowiskach miejskich na wolnym powietrzu dopuszczony będzie handel artykułami żywnościowymi, chemiczno-sanitarnymi, tekstylnymi, drogeryjnymi, obuwiem, roślinami i kwiatami od poniedziałku do soboty każdego tygodnia.

Obowiązuje zachowanie bezpiecznej  odległości klient-klient i klient-sprzedawca oraz innych zasad bezpieczeństwa wynikających z przepisów w zakresie zwalczania epidemii. Stanowiska zostaną rozlokowane według wskazań zarządcy. Towar ma być  pakowany i podawane wyłącznie  przez sprzedawcę, ze szczególnym wykluczeniem samoobsługi przy sprzedaży pieczywa i wyrobów cukierniczych. Każdy sprzedawca zostanie zobowiązany do podpisania oświadczenia o przestrzeganiu przepisów wynikających ze stosownych aktów prawnych dotyczących zwalczania epidemii i zaleceń sanepidu. Decyzja w sprawie targowisk może ulec zmianie zależnie od sytuacji epidemiczne"j.