- 4,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w Pabianicach może mieć bezpłatną opiekę stomatologiczną - informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Wyremontowane zostały gabinety stomatologiczne w Szkole Podstawowej nr 3, które będą dostępne dla wszystkich podstawówek i w Gimnazjum nr 3 - dla wszystkich trzech gimnazjów.

- Pabianickie Centrum Medyczne, które będzie występować o kontrakt z NFZ, zaproponowało te gabinety w SP 3 i Gimnazjum 3 ze względu na największą liczbę uczniów i warunki na prowadzenie takich gabinetów - wyjaśnia Klimek. - Tylko te dwie szkoły miały gabinety stomatologiczne w takim stanie, że po remoncie i dostosowaniu do wymogów sanitarnych nadawały się do ponownego uruchomienia i tylko te szkoły – jako największe w mieście – miały liczbę uczniów wystarczającą, żeby wypełnić warunki NFZ.

Remont gabinetów już się zakończył (PCM zapewnił ekipę remontową, szkoły kupiły materiały). Unit stomatologiczny w Gim. nr  3 został „reanimowany”. Do SP 3 może być kupiony używany za 8 tys. zł (uchwała w tej sprawie stanie na najbliższej sesji RM). Po przygotowaniu gabinetów PCM będzie mogło wystąpić o kontrakt do NFZ.

- Gabinet dentystyczny będzie u nas działał od stycznia - cieszy się dyrektor Waldemar Flajszer z SP 3.