Choć kilka pokoi hotelowych już jest gotowych do zamieszkania, w budynku starej Pawelany przy Zamkowej 2 wciąż trwają prace budowlane.

- Już niebawem w odrestaurowanej fabryce w Pabianicach powstanie czterogwiazdkowy hotel posiadający 54 pokoje, w tym 4 apartamenty - informuje Kaja Szulc-Nweke z Aflofarmu.

To Fabryka Wełny, w której będzie 5 sal konferencyjnych, centrum fitness, siłownia i dwa korty do squasha.

- Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z usług fryzjerskich i relaksacyjnych zabiegów SPA – dodaje Wojciech Wróblewski, dyrektor hotelu.

Zatrudniony już szef kuchni w nowocześnie urządzonej kuchni testuje dania, którymi ma zamiar rozkochać smakoszy w nowej restauracji Pawelana. Goście restauracji będą mieli widok na patio wyłożone granitową kostką, zabytkowy kościół św. Mateusza i na Dobrzynkę. Będzie też kawiarnia. W podziemiach fabryki budowana jest kręgielnia, a na najwyższej kondygnacji basen z przeszklonymi ścianami i tarasem widokowym. Z basenu wyjdziemy schodami na dach Fabryki Wełna, skąd roztacza się widok na całe miasto. Tutaj latem będą rozstawione leżaki.

- Ulica Lipowa zostanie na stałe wyłączona z ruchu samochodów, stanie się deptakiem, na którym w sezonie letnim staną restauracyjne parasole - uchyla rąbka tajemnicy dyrektor.

Pierwsi pracownicy już zostali zatrudnieni.

- Pracę znajdzie tu ponad 50 osób - informuje Kaja Szulc-Nweke. - Otwarcie kompleksu planowane jest na II kwartał przyszłego roku.