- Moim marzeniem było kupić przez fundację jacht, na którym dzieci mogłyby spędzać wakacje życia – mówi Romuald Simura, prezes fundacji.

Marzenie się spełniło i fundacja kilka dni temu stała się właścicielem jachtu Elan 434 Impression. To jacht kabinowy, na którego pokładzie może wygodnie pływać 10 osób.

- W dwa wakacyjne rejsy zabierzemy dzieci z biednych domów, żeby mogły spędzić wyjątkowe wakacje – zapewnia.

Fundacja "Wakacje Marzeń" KRS 0000272371 - powstała w 2006 r. Jej celem jest organizowanie bezpłatnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

- Chodzi o to, żeby zabierać młodych ludzi w takie miejsca, których z powodów finansowych nigdy mogliby nie zobaczyć. Takie wakacje czy ferie byłyby przygodą ich życia - dodaje Simura.

Jacht będzie pływał po Morzu Adriatyckim od maja do końca września. W określonych terminach będą go czarterować pabianiccy żeglarze. W ten sposób zarabiałby na swoje utrzymanie oraz na bezpłatne wyjazdy dzieci i młodzieży.

Dzięki Fundacji "Wakacje Marzeń" kilkanaście dzieci rocznie korzysta z bezpłatnego wypoczynku.

- Latem jeździmy na Mazury na żagle, zimą na narty w góry – wylicza prezes. - Ja pracuję w fundacji bez wynagrodzenia. Wszystkie pieniądze wydajemy na dzieci.