- Osobiście potwierdzam start w najbliższych wyborach samorządowych, ale co najważniejsze będziemy startowali wszyscy, cala grupa, wszyscy radni tworzący Koalicyjny Klub Radnych, bezpartyjny, który w sercu ma tylko jedno: dobro Pabianic i pabianiczan – ogłosił dziś Grzegorz Mackiewicz.

Jego kandydatura nie jest zaskoczeniem. Prezydent twierdzi, że chce dokończyć to, co zaczął podczas obecnej kadencji.

- Cztery lata temu wszyscy startowaliśmy z rożnych ugrupowań po to, aby zmienić nasze miasto i doprowadzić do jego rozwoju. Wiele problemów było przed nami, zadłużony szpital, kwestia planu naprawczego i wszystkich przeciwności, z którymi mieliśmy sobie poradzić. Nie ukrywam, dziś uzyskałem absolutorium za wykonany budżet 2017 roku, a ten następny, ten, który realizujemy, to 280.000.000 złotych – mówił Mackiewicz.

Prezydent odniósł się także do dzisiejszej sesji.

- Z dużym zaskoczeniem na dzisiejszej sesji usłyszeliśmy o wątpliwościach klubu radnych PiS na temat naszych inwestycji. Między innymi wzbudzają kontrowersje: przebudowa tramwaju, Zamkowej, wyrzucenie kostki, nowy asfalt na Warszawskiej. Pytania padły: po co kupować nowe autobusy, po co są ścieżki rowerowe w centrum miasta, powinny być na obrzeżach podobno. Dziś dowiedzieliśmy się również, że są wątpliwości co do zasadności karty pabianiczanina, która przecież daje nam tyle ulg i tak ładnie integruje nas wszystkich pabianiczan. Nie mówiąc już o dziwnym pytaniu: jaki zysk da miastu termomodernizacja naszych budynków szkolnych? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wszyscy działamy na rzecz korzyści miasta.

Grzegorz Mackiewicz ma poparcie wszystkich radnych Koalicyjnego Klubu Radnych.

- Wszyscy, jak tu stoimy, porzuciliśmy swoje kluby - niezależnie od tego, kto z czego startował, by stworzyć jeden Koalicyjny Klub Radnych działający tylko i wyłącznie dla dobra mieszkańców, nie posiadający żadnych władz ani w Warszawie, ani w Łodzi, ani gdziekolwiek indziej. Stanowimy moc i siłę, dlatego że jesteśmy razem, razem rozmawiamy, razem próbujemy wypracować najlepsze rozwiązania i razem będziemy działać dla dobra i rozwoju naszego miasta – podsumował.

Z kim obecny prezydent będzie musiał się zmierzyć? Na razie znamy nazwisko jednego rywala. W ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński wybrał kandydata na prezydenta Pabianic z ramienia PiS – Włodzimierza Stanka. Pisaliśmy  o tym TUTAJ

A Wy jesteście zadowoleni z obecnego prezydenta Pabianic?