Dzisiaj na skwerku przy Szarych Szeregów starosta powiatu pabianickiego i przewodniczący Rady Miejskiej zwołali konferencję prasową.

- Jestem na urlopie na czas kampanii – oświadczyl Krzysztof Rąkowski

Rąkowski jest nr 4 na liście do sejmu z okręgu 11. Habura powalczy o mandat z kandydatem PiS, Maciejem Łuczakiem -pabianiczaninem, byłym wiceprezydentem miasta.

- Jestem kandydatem do Senatu z okręgu 26 obejmującego powiaty zgierski, łaski, pabianicki – dodał Habura.

Obaj kandydaci startują pod sztandarami Koalicji Obywatelskiej.

- Chcemy by ludzie przestali się dzielić „na gorszy i lepszy sort” - mówił Habura.- Teraz są podzieleni jak nigdy w przeszłości.

Obaj zapowiedzieli kampanię bezpośrednią, polegającą na spotkaniach i rozmowach z ludźmi. Jako wieloletni samorządowcy stwierdzili, że znają problemy miasta i powiatu, ale będą się wsłuchiwać w głosy mieszkańców.

Za najważniejsze sprawy do załatwienia w parlamencie uznali uzdrowienie służby zdrowia, tj. skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów, poprawę sytuacji pacjentów na SOR-ach,a także ochronę środowiska poprze wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, podwyżki dla nauczycieli, wypłatę 13 pensji dla emerytów nie tylko raz do roku.

- Chodzi o zniesienie podatku od emerytur - mówił Habura.

- Chcemy wprowadzić pakiet dla seniorów, czyli kwotę, którą będą mogli wykorzystać na swoje potrzeby np. zdrowotne - dodał Rąkowski.

Zapowiedzieli, że w przypadku wygranej, będą walczyć w parlamencie o sprawy Pabianic. Zaprosili pabianiczan do pracy w komitecie wyborczym i zbierania podpisów pod listami poparcia.

- Nasze miasto nie miało nigdy w przeszłości tak silnej ekipy w parlamencie- dodają- Teraz jest na to szansa.