Starostwo zamierza zrobić wreszcie porządek na ul. „Grota” Roweckiego. Planuje remont mostu na Dobrzynce i budowę odwodnienia ulicy. Tak, by po każdym większym deszczu ulica nie tonęła w wodzie. Wartość robót oszacowano na 1.726.333,90 zł. To było w 2021 roku.

– Mamy dofinansowanie w wysokości 900 tysięcy złotych, a reszta to nasz wkład - informował Henryk Brzyszcz, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za inwestycje.

W kwietniu tego roku Starostwo ogłosiło przetarg na wykonawcę robót. Zgłosiło się pięć firm. Niestety, ich warunki finansowe sporo przewyższały kwotę zarezerwowaną przez inwestora. Najtańsza wynosiła 2,5 mln zł, najdroższa 3,9 mln zł. Starostwo musi sporo dołożyć. Na najbliższej sesji radni będą zastanawiać się nad uchwałą o dodatkowych 882.881 zł na remont.

– Planujemy, że wejdziemy z remontem na „Grota” Roweckiego 1 czerwca tego roku – dodaje Brzyszcz.

Remont na Grota Roweckiego miał się zacząć w ubiegłym roku, po zakończeniu remontu mostu na Zamkowej. Niestety te prace są opóźnione, a Starostwo nie może już czekać, bo straci dotację. Żeby nie utrudniać pabianiczanom i tak ciężkiej sytuacji drogowej, postanowiono, że prace będą odbywać się cząstkowo, a ruch na moście będzie wahadłowy.