– Ustaliliśmy, że w tym roku wspomożemy pabianicką internę – mówi Andrzej Owaczarek, były senator RP i współorganizator XIV Senatorskiego Balu Charytatywnego.

Bal będzie w najbliższą sobotę, 8 lutego w Fabryce Wełny, a jego współorganizatorem był Andrzej Furman i Fundacja My Kochamy Pabianice.

Zobacz też: W Fabryce Wełny do białego rana trwał XIII bal charytatywny

– Liczymy na 240 gości – dodaje Andrzej Owczarek. – Są jeszcze wolne miejsca. Grać będzie Big Band Fabryka Wełny.

Kto będzie się bawił w Pabianicach. Jak się dowiedziało Życie Pabianic będą m.in. posłowie i senatorowie: Agnieszka Hanajczyk, Cezary Tomczyk, Cezary Grabarczyk, Krzysztof Kwiatkowski.

– Marszałek senatu Tomasz Grodzki przyjął zaproszenie, ale w tym roku nie może się pojawić w Pabianicach. Obiecał, że będzie w przyszłym roku na balu – ujawnia senator Owczarek. – Przekazał nam dar na licytację. To książka naszej noblistki Olgi Tokarczuk z jej autografem. Jest też autograf marszałka Grodzkiego.

Jak zwykle na balu będzie można wylicytować wiele ciekawych i unikalnych przedmiotów. Andrzej Owczarek tradycyjne wystawi nalewki owocowe własnej roboty.

– Profesor Jacek Siciński, badacz Arktyki rodem z Pabianic, przekazał na licytację kieł lwa morskiego – dodaje senator.

Zaproszenie nie jest tanie, kosztuje 800 zł od pary, ale goście mają świadomość, że w tej cenie jest "cegiełka" na pabianicki szpital. Pieniądze zebrane podczas balu są także przeznaczone na pomoc stypendialną dla uczniów.

– W ciągu trzech lat, kiedy to bale są w Pabianicach, zakupiliśmy sprzęt dla pabianickiego szpitala za 1.046.000 zł - wylicza senator Owczarek. – Oczywiście większa część tych pieniędzy pochodzi z Fundacji My Kochamy Pabianice.

Jak się dowiedzieliśmy organizatorzy balu przygotowali film prezentujący sprzęty i urządzenia medyczne, które zostały zakupione ze zbiórek z balów, a od 3 lat pracują w pabianickim szpitalu.