Mowa o powstaniu kolejnego kina w Pabianicach, była już na samym początku, gdy inwestor ogłosił swoje plany co do powstania nowego centrum handlowo-rozrywkowego. W Tkalni miało powstać duże 7-salowe kino. Teraz już to pewne, do grona najemców centrum handlowo-rozrywkowego dołączyło kino Helios. Będzie mniejsze, bo 4-salowe, ale mimo wszystko będzie ono konkurencją dla jedynego w mieście kina Tomi.

-  Bardzo się cieszę, że udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach - w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach. Takie kina cieszą się dużą popularnością wśród widzów, którzy nie muszą już jeździć do odległego dużego miasta i chętniej spędzają wolny czas w lokalnych centrach handlowych. Jestem pewny, że podobnie będzie w Pabianicach, gdzie otworzymy pierwszy nowoczesny multipleks w centrum handlowo-rozrywkowym Tkalniakomentuje Tomasz Jagiełło, dyrektor generalny Helios.

Na terenie nowo powstającego centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia prace rozbiórkowe dobiegają końca. Obiekt otrzymał pozwolenie na budowę, która rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie 14 tys. m kw. W centrum handlowo-rozrywkowym znajdzie się około 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za komercjalizację obiektu odpowiada The Blue Ocean Investment Group. Wśród najemców znajdą się m.in. Media Expert, Martes Sport, Hebe, CCC, Smyk, Empik, Pepco, KiK.

Projekt Tkalni powstał w pracowni architektonicznej MAAi pod kierunkiem Marka Arciszewskiego. Pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska. Otwarcie obiektu zaplanowano na przełom 2018/2019 r.