Pierwsi już przyjechali. To grupa taneczna z Meksyku. Ich występ podziwialiśmy w poniedziałek przed Urzędem Miejskim: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/meksykancy-przed-urzedem-miejskim.html

Ogółem przyjedzie do nas 300 tancerzy z Meksyku, Bułgarii, Ukrainy, RPA, Indii i Polski. Wielu z przyjezdnych przenocuje u rodzin. To przede wszystkim rodzice dzieci i młodzieży tańczącej w „Bychlewiance”.

Wszystkie grupy będziemy mogli podziwiać podczas występów. Pokażą się m.in. na Lewitynie, czy na terenie ośrodka Domu Ludowego w Bychlewie. Tam stanie m.in. wesołe miasteczko. Będą organizowane pikniki i inne wydarzenia. Zespoły grają muzykę na żywo. Oprócz gości zagranicznych wystąpią grupy z powiatu pabianickiego. Zobaczymy występy wszystkich grup wiekowych Zespołu Pieśni i Tańca „Bychlewianka”. Tańczą w nim obecnie 102 osoby. Wystąpią też: Grabiczanie (gmina Grabice), Zespół Folklorystyczny „Szycha” z Lutomierska, orkiestry strażackie z Górki Pabianickiej i z Lutomierska.

Program festiwalu:

7 lipca:

W czwartek ul. Zamkową i Warszawską na Stary Rynek przejdzie korowód uczestników Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Polka. Wyruszą ok. godz. 16.00 z placu przy kościele Najświętszej Marii Panny. Korowód przejdzie jedną stroną jezdni, bez zatrzymania ruchu tramwajów. Na Starym Rynku o godz. 17.00 odbędzie się oficjalne otwarcie i prezentacja zespołów.

8 lipca:

Boisko Sportowe Bychlew 107

16.00 Korowód przejdzie trasą wojewódzką przez Bychlew od Szkoły Podstawowej do Domu Ludowego

17.00-21.00 Koncert festiwalu. Wystąpią: Kapela Ludowa Grabiczanie, ZPiT Bychlewianka, Ballet Artistico San Pedro z Chile, Grupa Alinza z Meksyku, Zespół Tańca Ludowego Zdravetz z Bułgrarii, ZPiT Czeremosz z Ukrainy, Rhydham - The Real Folk Art of India and Raaga CGPA z Indii, Zulu Dance Group z RPA

9 lipca:

Boisko Sportowe Bychlew 107

14.00 - 21.00 Koncert festiwalowy

21.00-01.00 Dyskoteka pod chmurką

10 lipca (Lutomiersk):

16.00- 21.00  Koncert festiwalowy na pl. Jana Pawła II 13 (Dom Kultury)

11 lipca

Powiatowa Hala Sportowa ul. św. Jana 30-36, Pabianice

16.00-19.00 - Międzynarodowe warsztaty tańca. Rejestracja chętnych od 15.00. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Na Zamku odbędzie się też uroczystość zamknięcia festiwalu.