Impreza poświęcona starszym mieszkańcom naszego miasta będzie zorganizowana już po raz drugi. W ubiegłym roku zaśpiewała dla nich Halina Kunicka.

Senioriada będzie trwała dwa dni. Zacznie się w sobotę (19 września) o godz. 11.00. Wtedy przejdzie przez miasto parada seniorów. Wyruszą sprzed Urzędu Miejskiego i przemaszerują na Stary Rynek. Tam będzie rozstawiona scena.

Od godz. 12.30 zaczną się występy lokalnych zespołów z klubów seniora: Brzoza, Złota jesień i Jarzębina. Na scenie zobaczymy też Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”.

 

Gwiazdą tegorocznej Senioriady będzie JerzyPołomski. Jego występ zaplanowano na godzinę 15.00. Później scenę przejmie Wika, 76-letnia didżejka, która będzie grała do tańca.

Drugiego dnia zabawy seniorzy mogą wziąć udział w panelu dyskusyjnym „O prawach seniorów” (o 14.30) i wykładach specjalistów (od godz. 15.00). Będą one w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14.

Zabawa będzie skierowana nie tylko do seniorów, ale też do ich rodzin. Podczas imprezy zaprezentują się firmy i instytucje, które mają oferty skierowane do osób starszych.