Konferencja podsumowująca projekt pn. „Nie tylko podręcznik i tablica...” miała odbyć się w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 13.00 w Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach przy ul. 20 Stycznia 9/13.

- Konferencji nie będzie z powodu żałoby - informuje Agnieszka Skalska, rzeczniczka prezydenta. - Już  poinformowaliśmy o tym panią wiceminister Szumilas i panią poseł Guzowską.

Gościem honorowym konferencji miała być wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. Swój udział potwierdziła również posłanka Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu i boksie zawodowym.

Patronat honorowy nad imprezą objęła wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Udział w konferencji zapowiedział poseł Andrzej Biernat i senator Andrzej Owczarek.

Wspólne działania Gminy Miejskiej Pabianice - lidera projektu wraz z 8 jednostkami samorządowymi - gminami: Ksawerów, Dłutów, Dobroń, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Pabianice, Rzgów oraz powiatem pabianickim zakończyło się pozyskaniem środków finansowych na wyposażenie 156 pracowni z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013. Projekt docelowo skierowany jest do.12 500 beneficjentów ostatecznych.

Jest to największy realizowany projekt w Polsce w zakresie tworzenia pracowni multimedialnych w szkołach. Bardzo ważnym aspektem projektu jest wspólne działanie jednostek samorządu terytorialnego, oparte na współpracy i wzajemnej pomocy w celu podniesienia wiedzy mieszkańców regionu oraz dostosowania ich kompetencji do potrzeb rynku pracy.

Konferencja miała być wydarzeniem podsumowującym wspólne działania 9 Jednostek Samorządu Terytorialnego. W trakcie konferencji zaprezentowany miał zostać sprzęt oraz możliwości wykorzystania oprogramowania edukacyjnego w procesie nauczania w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

- Urządzimy konferencję w innym terminie - dodaje Skalska.