Tani hotel o powierzchni 2.000 metrów kw. buduje najstarsza firma prywatna w mieście - Blachbud Ryszarda Jaguszewskiego - przy ulicy Jutrzkowickiej 52.
- Przyjmie 120 osób. Budowa zakończy się w kwietniu. Już dziś pękałby w szwach, gdyby był gotowy – mówi właściciel. - Będzie też duży, dwupokojowy apartament z osobnym wejściem, dla przyjezdnego dyrektora lub prezesa firmy.
Na pracowników czekają pokoje jedno- i wieloosobowe. W każdym jest łazienka, płytki na podłodze i gładzie na ścianie.
- W pokojach będą telewizory plazmowe, dvd i dostęp do Internetu – wylicza. - Na parterze obok recepcji urządzamy stołówkę dla gości, a na piętrze - kawiarnię z barkiem.
Za hotelem Jaguszewski chce ustawić namiot i organizować wesela i imprezy plenerowe.
- Interesuje mnie namiot na 400 osób. Obok urządzimy oczko wodne, scenę dla zespołu, a wokół ustawię stoliki z ławami do siedzenia pod daszkami - opowiada. - Mój teren sięga aż do Lewityna. Mam sporo ładnego miejsca, żeby to urządzić.
Firma Blachbud planuje zatrudnić około 10 osób z Powiatowego Urzędu Pracy.
Jakub Wendler zaplanował budowę hotelu przy ulicy Zamkowej (róg Żeromskiego).
- Już jest przygotowana koncepcja i podpisana umowa z projektantem. Czekamy tylko na możliwość kupienia od miasta kawałka ziemi przy Lutomierskiej – wyjaśnia Jarosław Klimek, prawnik Wendlera.
Ten skrawek ziemi jest potrzebny, by hotel zajął cały odcinek - od Lutomierskiej do Żeromskiego. Z tych bocznych ulic planowany jest wyjazd i wjazd na podziemny parking.
Adam i Sebastian Wojsa – właściciele firmy budowlanej Agis Bau - chcą zbudować hotel na skwerku na Zielonej Górce – między Partyzancką, Zamkową i Kolejową.
- Bardzo mnie to ucieszyło, bo to bardzo fajne miejsce na hotel – mówi prezydent Zbigniew Dychto. - Podoba mi się w Łodzi hotel przy zbiegu alei Politechniki i Mickiewicza.
Trzypiętrowy hotel ma mieć 25 pokoi. Parking będzie obok budynku z wjazdem od strony ulicy Kolejowej. Na dole urządzą sklepy.
- Jesteśmy dopiero w fazie opracowywania koncepcji – wyjaśnia Sebastian Wojsa. - Chcemy skorzystać ze środków unijnych.

Zajazd przy ulicy Partyzanckiej (za salonem Fiata) jest już czynny od listopada.
- Za 80 złotych można wynająć jedynkę – mówi właścicielka Urszula Placek.
W sumie mają tutaj 22 miejsca noclegowe.
Hotel Awiator przy ulicy św. Rocha (obok przychodni) będzie miał na trzech piętrach 40 pokoi, 2 sale bankietowe, salę konferencyjną i restaurację na najwyższym piętrze. Na gości będzie czekał parking na 60 samochodów.
- Gości będzie woziła nowoczesna winda – wyjaśnia właściciel Dariusz Klewin.
Budowa hotelu ma zakończyć się w marcu.
- To będzie hotel trzygwiazdkowy. Na początek przygotujemy dla gości 24 komfortowo urządzone pokoje – wyjaśnia właścicielka Alicja Klewin.

Do tej pory mieliśmy w mieście cztery hotele (Piemont, Willa Piemont, Włókniarz, Maks) i trzy tuż za miedzą: Milenium w Ksawerowie, Unia w Kolumnie i Pod Dębami w Pawłówku.