Premier poinformował, że w okolicznościach zagrożenia koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych (meczów na stadionach i w halach, koncertów, targów).

Zobacz też: Pabianiczanka podejrzewała u siebie koronawirusa. Trafiła do izolatki

Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło, że dyrektorzy szkół mają obserwować sytuację epidemiologiczną w mieście i na wsi.

W zależności od rozwoju sytuacji dyrektorzy podejmą decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych.

W Poznaniu prezydent miasta zalecił dyrektorom zamykanie żłobków, przedszkoli i szkół. Placówki są już zamykane.

???? WAŻNE!

???? Udostępniamy wykazy podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem #COVID19.

???? SPRAWDŹ placówki w Twoim regionie ⤵️https://t.co/Kp2yrvXCin@NFZ_Centrala#koronawirus#specustawapic.twitter.com/ocSMRi8mtd

— NFZ (@NFZ_Centrala) March 10, 2020

Na razie nie ma zakazu chodzenia do kin. Do domów kultury - też nie.

Wojewoda łódzki odwołał 3 imprezy, które miały się odbyć w najbliższy weekend. Są to: Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Atlas Arenie, Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej "Yapa" i widowisko sportowe Celtic Gladiator w Bełchatowie.

Nie odbędzie się również manifestacja nauczycieli, którą zaplanowano dzisiaj na godzinę 15.00 w Łodzi. Odwołał ją prezes łódzkiego oddziału ZNP, Marek Ćwiek. W pikiecie mieli wziąć udział również nauczyciele z Pabianic.

W województwie łódzkim hospitalizowanych (w szpitalu zakaźnym) jest 10 osób, które czekają na wyniki badań. Nadzorem epidemiologicznym objęto 395 osób . Dużo, bo dla porównania wczoraj było ich 291. W kwarantannie pozostają 3 osoby. (dane z godz. 12.00)

Zobacz też: KORONAWIRUS: Już 21 osób zarażonych, 200 zamkniętych w szpitalach. Trzeba odwoływać masowe imprezy. Pabianiczanie się bronią