Do oddania krwi zgłosiły się 33 osoby. Krew oddały 24 osoby. Sześć osób oddało krew po raz pierwszy.

Na rzecz Norberta oddano 24 donacje krwi po 450 ml każda, czyli łącznie 10.800 ml.

​Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy w taki sposób postanowili ratować chorego na białaczkę chłopca.Informują, że nadal można oddawać

krew dla Norberta Bieleckiego w punkcie pobrań krwi w Pabianickim Centrum Medycznym we wszystkie dni kiedy punkt normlanie pracuje.

10-letni zawodnik klubu Włókniarz zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. To, co teraz ratuje mu życie, to krew. Można oddać krew, bez względu na grupę. Norbert ma krew grupy O Rh+ i taką dostaje i będzie dostawał, ale potrzebna jest krew każdej grupy. 

Przeczytaj także: Norbert Bielecki bardzo potrzebuje krwi.

Akcję oddawania krwi dla chorego pabianiczanina zorganizowano w miniony poniedziałek Do godziny 11.00 zgłosiły się 23 osoby chętne podzielić bezcennym płynem.

- Kilka niestety nie przeszło wstępnych badań ze względu na zbyt wysokie ciśnienie i tętno. To najprawdopodobniej wina temperatury na dworze – zapewnia lekarz kwalifikujący do zabiegu.

Akcję poboru krwi zorganizowali Klub MUKS Włókniarz Pabianice i Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach wspólnie z rodzicami chłopca, kolegami z drużyny, jego trenerami i opiekunami z Klubu „Włókniarz”.