W Pabianicach obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II rozpocznie uroczysta msza święta, zamówiona przez pabianickich samorządowców, w intencji beatyfikacji Papieża Polaka.
Papież Jan Paweł II to nie tylko nasz wielki rodak, ale też Honorowy Obywatel Miasta Pabianic.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 20.30 w sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego przy ulicy Jana Pawła II zostanie odprawiona uroczysta msza święta, zamówiona przez radnych Rady Miejskiej i Rady Powiatu Pabianickiego, której przewodniczyć będzie biskup Ireneusz Pękalski.

Po mszy świętej o godz. 21.37 – w godzinie śmierci Papieża Polaka – przy pomniku na placu kościelnym odbędzie się apel papieski i zostaną złożone wiązanki kwiatów.

W piątek 9 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się misterium poświęcone pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II pt. „Papież spraw ludzkich” w Miejskim Ośrodku Kultury. Misterium przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pabianicach.

13 kwietnia o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Papieża Polaka w kościele św. Maksymiliana Kolbego z udziałem młodzieży z Gimnazjum nr 1, na której ponownie zostanie zaprezentowane misterium „Papież spraw ludzkich”.