Kserują dokumenty dotyczące imprez w naszym mieście. Chodzi o organizację m.in. Dni Pabianic i sylwestrowych imprez w Pabianicach.

- O ile mi wiadomo, policja zatrzymała dziś rano sekretarza miasta Adama M. i naczelnika Pawła P. - mówi prezydent Zbigniew Dychto. - Rano policjanci czekali już na mnie w urzędzie. Przyjechali z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Udostępniłem im dwa gabinety i wszystkie dokumenty.

Rano w domu policja zatrzymała Pawła P. - naczelnika w Urzędzie Miejskim z Wydziału Promocji. Na wakacjach z żoną i synami był sekretarz Adam M. Tam został zatrzymany. We Wrocławiu zatrzymano Artura K. - właściciela Agencji Koncertowej.

Policjanci dokładnie przeszukali gabinet M. Dychto osobiście zawiózł ich na Narutowicza, gdzie miał gabinet naczelnik (od 1 grudnia jest na urlopie bezpłatnym, bo został członkiem Zarządu Starostwa Powiatowego).

- Chodzi o dokumenty związane z firmą, która urządzała u nas koncerty. Była to firma z Wrocławia - wyjaśnia Dychto.

- Sprawa ma charakter korupcyjny - mówi asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. - Mogę tylko potwierdzić, że zostało dziś zatrzymanych dwóch urzędników z Pabianic i jeden mieszkaniec Wrocławia. To przedsiębiorca. Sprawa ma charakter rozwojowy.

P. jest radnym powiatowym z PiS.

M. kandydował na radnego z ramienia PiS. Nie wszedł do Rady Powiatu. Jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Pabianic.

- Nie mam pojęcia, dlaczego zatrzymano całą trójkę - mówi wiceprezes Agencji Koncertowej. - Zatrzymany został właściciel firmy. Podejrzewamy, że komuś przeszkadzaliśmy i próbuje nas w ten sposób wyeliminować z rynku. Nawet domyślamy się kto to.

Ostatnia impreza zorganizowana przez Agencję to Dni Pabianic. Załatwiali dla nas zespoły muzyczne, nagłośnienie, scenę.

- W całej Polsce i za granicą organizowaliśmy takie imprezy - mówi wiceprezes. - Nasza firma działa od 15 lat. Ja jestem w tej spółce od 3 lat. Podobno przesłuchania są też w innych miastach, gdzie organizowaliśmy koncerty. Mam nadzieję, że jeszcze dziś wszystko się wyjaśni.