Na ulicy Kilińskiego, przy cmentarzu widzimy już efekty remontu. Wymalowane są już pasy ruchu, ustawiono nowe znaki. Przy skrzyżowaniu zamontowano barierki ochronne. Oficjalnego odbioru drogi jeszcze nie było, ale możemy mówić już o zakończonych pracach. Nadal zamknięty jest przejazd w kierunku centrum. 

Przypomnijmy, że remont nieco się wydłużył, a termin zakończenia prac przeniesiono na połowę listopada

Zobacz: Remont na Kilińskiego się jeszcze przedłuży. Trwa budowa mostu. Kiedy koniec prac?

Kierowców jednak najbardziej interesuje to, kiedy skończą się utrudnienia na ul. Kilińskiego i w obrębie skrzyżowania z ul. „Grota” Roweckiego (wahadło). Ale to jeszcze nie jest przesądzone.

- Jeśli chodzi o wznowienie ruchu, to analizujemy czy, w jakim zakresie i ewentualnie kiedy będzie można go przywrócić w całości lub częściowo – chodzi o dopuszczenie nowego obiektu (przepustu) do użytkowania i związane z tym procedury i pozwolenia – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Zobacz też: Trzy nowe ronda, ciągi pieszo-rowerowe... 

Decyzje dotyczące zmian w ruchu być może zapadną w nadchodzącym tygodniu, przy okazji przygotowań do odbioru wykonanej tu inwestycji.

- Trudno jest doraźnie, z dnia na dzień, wprowadzać tymczasowe zmiany, np. częściowe otwarcie, chociażby ze względu na ustawienie sygnalizacji czy obowiązkowe formalności. Staramy się aby ruch otworzyć jak najszybciej – dodaje Nowicki.