Od 24 lutego do 16 marca będzie trwała rekrutakcja do przedszkoli miejskich. W dwunastu placówkach przygotowano 558 miejsc.

Co trzeba zrobić?

Czytelnie wypełniony wniosek o przyjęcie można złożyć drogą elektroniczną lub tradycyjnie. Niezbędnę dokumenty są do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego (w zakładce oświata – rekrutacja) oraz w wyznaczonym miejscu przy wejściu do placówek.

- Rodzice mogą złożyć wnioski do maksymalnie trzech przedszkoli ze wskazaniem priorytetów. Jeśli będzie więcej, o wyborze zdecyduje komisja rekrutacyjna – wyjaśnia Aneta Klimek, rezcniczka prasowa pabianickiego magistratu.

Pierwszy etap naboru dzieci do przedszkoli już się odbył. Dotyczył kontynuacji wychowania przedszkolnego. Rodzice złożyli łącznie 1411 wniosków. W obecnym roku szkolnym (2020/2021) w przedszkolach miejskich w Pabianicach działa 80 grup, do których uczęszcza 1865 dzieci.

26 lutego mija termin zapisów do szkół przyszłych pierwszoklasistów.

- Rodzice dzieci siedmioletnich składają wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w obwodzie zamieszkania wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – tłumaczy rzeczniczka.

Kandydaci spoza rejonu i spoza miasta będą przyjmowani do wybranej placówki w przypadku posiadania przez szkołę wolnych miejsc.