Adrian Majsterek (A&A) przedstawił dziś swoje plany marszałkowi i prezydentowi. Inwestor zaprosił na plac budowy i wskazał lokalizacje konkretnych miejsc, które już w przyszłym roku tu powstaną.

Przypominamy, że firmie Awbud już został przekazany plac budowy i może ona przystąpić do realizacji prac projektowych, robót fundamentowych, ziemnych i odwodnieniowych (pisaliśmy o tym TUTAJ). Finał tych prac zaplanowano na luty 2019.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche – Ender przy ulicy Grobelnej 8. Będą tu uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejską przestrzeń publiczną, a także powstanie specjalny pasaż, gdzie kupimy lokalne produkty, takie jak świeże warzywa, owoce czy pieczywo. Inwestor zapewnia, że to właśnie lokalni przedsiębiorcy mają tu pierwszeństwo.

W inwestycji planowane jest również 4-salowe kino Helios. Do dyspozycji klientów będzie 230 miejsc parkingowych.

Zdecydowaną korzyścią tych inwestycji dla mieszkańców będzie też wyremontowana ulica, biegnąca od ul. Grobelnej do Grota-Roweckiego (na rysunku ul. Projektowana).

Gdzie zrobimy zakupy?

Nadal trwają rozmowy z najemcami. Wiadomo już jednak, że wśród planowanych 40 sklepów znajdą się m.in. salony Smyk, Empik, CCC, Hebe, Pepco, Kik, Martes Sport, Media Expert.

Za rok w sąsiedztwie będzie też Nowe Centrum Golfa oraz Strzelnica Majstersztyk. O inwestycji piszemy TUTAJ