Wiosna podsumowała działalność w 2020 roku. Członkowie ugrupowania organizowali protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Wpłynęło to pozytywnie na ich wizerunek.

- Nasza działalność społeczna przez pandemię koronawirusa była bardzo utrudniona, wiec tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie z okolic Pabianic pojawiło się wiele młodych osób, zainteresowanych przystąpieniem do Młodej Lewicy - mówi Błażej Dziedziczak, członek Młodej Lewicy i młodzieżówki Wiosny.

Drugim sukcesem jest zamknięcie pabianickiej fermy norek. Ujawniono jak traktowano zwierzęta, które były hodowane przy ul. Rypułtowickiej.

W konferencji udział wzięli: Michał Pietrzak, Wiosna oraz Lewica Pabianice, Piotr Duraj, radny miejski, Agata Staręga, sympatyczka Wiosny, Mikolaj Obalski, koordynator Wiosny w powiecie pajęczańskim oraz Błażej Dziedziczak, członek Młodej Lewicy i młodzieżówki Wiosny.

Nadal każdy może podpisać się pod petycją. Organizatorem akcji jest Lewica Pabianice. Wystarczy wejść w ten link.

Po krótkim podsumowaniu członkowie pabianickiej Lewicy ruszyli w tłum. Na ryneczku przy ul. Bugaj rozdawali ciasteczka domowego wypieku.