Darczyńcy aktualnie kompletują potrzeby dla rodzin. Kupują konkretne rzeczy, które są im potrzebne.

- Niestety w systemie pozostały jeszcze dwie rodziny, którym warto pomóc. Liczymy na pabianiczan, liczymy na ludzi dobrej woli – mówi Anna Kurkowska, liderka Szlachentej Paczki w Pabianicach.

Darczyńcy nie znalazła jeszcze pani Jagoda. Kobieta przeszłą w swoim życiu wiele ciężkich chwil, jest bardzo schorowana. Od niedawna mieszka w samodzielnym mieszkaniu, ale nie stać jej meble. Problemy piętrzą się, ale kobieta dzielnie walczy o godne życie. Główne potrzeby pani Jagody, które musi zapewnić darczyńca to stół i krzesła, kołdra oraz żywność.

Drugą rodziną jest pani Ewa z dziećmi. Kobieta stara się być jak najlepszą matką, ale potknięcia życiowe doprowadziły do trudnej sytuacji. Obecnie opiekuję się 1,5 roczną córką i z tego powodu nie może podjąć pracy. Rodzinie niezbędny jest opał na zimę, odzież oraz żywność.

- Paczkę dla rodzin w Polsce tworzą średnio 34 osoby. Zachęcamy gorąco do zebrania grupy przyjaciół, wyciągnięcia pomocnej dłoni do potrzebujących rodzin, stworzenia im Szalchetnej Paczki i wsparcia ich w okresie świąt – apeluje Anna Kurkowska.

Aby wybrać rodzinę należy wejść na www.szlachetnapaczka.pl , wyszukać powiat pabianicki oraz historię pani Ewy z rodziną i pani Jagody. Następnie klinkąć wybór rodziny.