Właśnie rusza trzeci etap kampanii społecznej Nie Biorę Urlopu Od Pomagania, stworzonej przez akcję Karmimy Psiaki. Jej organizatorzy za cel postawili sobie zmianę losu najstarszych zwierzaków ze schronisk. Właśnie rozpoczynają poszukiwania nowego domu dla Sambo, czworonoga ze Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

Sambo ma 12 lat, a w schronisku jest od 2008 roku, spędził tam ponad połowę swojego życia. 7 długich lat za kratami to głównie smutek i samotność. Jedyne radosne chwile w życiu tego cudownego psiaka to krótkie spacery z wolontariuszkami, które starają się odmienić jego codzienność. Sambo wygląda na przeciętnego zwierzaka, dlatego ciężko mu znaleźć nowy dom. Każdy szuka ślicznego i energicznego czworonoga, przechodząc obojętnie obok jego klatki. A przecież takie starsze psiaki kochają najbardziej! Sambo potrafi wyrazić wdzięczność za  okazane mu dobro. Kocha spacery, jednak niestety nie wychodzi zbyt często. To idealny psiak dla spokojnej osoby, która zapewni mu ciepło i troskę w nowym domu, gdzie nie będzie miał „konkurencji” w postaci innego zwierzaka. 

Osoby zainteresowane adopcją Sambo mogą skontaktować się ze schroniskiem pod numerem telefonu: 604 53 20 22. Dokładny opis psiaka znajduje się pod adresem: http://on.fb.me/1iaCsp9.

Każdy, kto chciałby wolontariacko pomóc w poszukiwaniach domu dla Sambo, proszony jest o kontakt z organizatorami pod adresem: kontakt@karmimysiaki.pl.

Sambo to jeden z 16 zwierzaków biorących udział w kampanii #NieBioręUrlopuOdPomagania. Powstała ona, aby zwiększyć szansę najstarszych psiaków ze schronisk na nowy dom. Niektóre czekają na adopcję kilka lat, inne nie doczekają się jej nigdy. W Polsce jest ponad 100.000 porzuconych zwierząt. Mieszkają w przepełnionych schroniskach, a ich jedyny kontakt z człowiekiem to ten podczas karmienia lub krótkiego spaceru ze schroniskowym opiekunem. Znalezienie im nowego opiekuna jest trudne, ale nie niemożliwe. Twórcy kampanii są pewni, że uda im się dotrzeć do ludzi dobrej woli, którzy odmieniają los bezdomnych psiaków.