Na Gdańską przyszło kilkanaście osób. Przynieśli transparenty z hasłami: „Premierze, dziury w budżecie nie zasypuj ziemią działkowców”, „Milion działkowców cenniejszy niż miliard deweloperów”, „Dzisiaj decydujecie wy, jutro wybieramy my” i żółto-zielone flagi z logotypem Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Pikietowali przeciw zmianie ustawy o ogrodach działkowych.

- Projekt, nad którym pracuje PO, jest dla nas bardzo niekorzystny. Może dojść do likwidacji ogródków, bo gmina będzie mogła sprzedać grunt – tłumaczy Władysław Wróblewski, koordynator akcji.

Pikietujący podkreślali, że walczą o to, by Rodzinne Ogrody Działkowe pozostały. Przedstawiciele pabianickich działkowców podpisany apel przekażą posłowi Biernatowi.

- Chcemy, żeby pan poseł wiedział, że to nie sprawa Związku Działkowców, tylko ludzi, którzy dbają o swoje ogródki – tłumaczyli. - Może dzięki temu PO spróbuje poprzeć obywatelski projekt ustawy.

Pod propozycją ustawy przygotowaną przez działkowiczów podpisało się prawie 925.000 osób.

- Tylko to w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom – zaznaczają. – Nie chcemy rewolucji na działkach. Chcemy tylko w spokoju cieszyć się owocami naszej pracy.