19 marca wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu zaparkowanego przy ul. Piotra Skargi mitsubishi. Obok leżało urwane lusterko od samochodu sprawcy. Kiedy policjanci przyglądali się autu, mijało ich białe bmw bez prawego wstecznego lusterka. Zatrzymali je do kontroli. Okazało się, że kierująca nim kobieta jest kompletnie pijana. 34-latka miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej samochód oraz prawo jazdy.

20 marca około 20.00 przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Myśliwskiej 51-letni pabianiczanin nie zapanował nad autem i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Miał ponad 2 prom. Podróżował z pasażerem.

Rekordzistą minionego weekendu okazał się 38-latek, który miał ponad 3 promile alkoholu. Jechał mercedesem i zasnął za kierownicą. Stanął na środku ul. 20 Stycznia. Policjanci i ratownicy nie mogli dostać się do kierowcy. Wybili szybę i wyciągnęli z pojazdu upojonego alkoholem 38-latka. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów od auta.

Uwaga! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Wraz z sądowym wyrokiem traci się także prawo jazdy.