9 i 10 stycznia będziemy bawić się na 24. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulice wyjdzie 200 wolontariuszy. To o 20 więcej, niż w ubiegłym roku.

Podczas 24. finału po raz pierwszy wolontariusze będą kwestować z terminalami płatniczymi. Do Pabianic przyjadą dwa.

- Będą działały tylko w niedzielę – mówi Dariusz Kamieniak, szef pabianickiego sztabu WOŚP. - Wolontariusze, którzy będą z nimi zbierać pieniądze, będą mieli na sobie specjalne koszulki. Terminal jest oznaczony hologramem, a na wydruku znajdzie się logo 24. finału.

Za pomocą terminala przekażemy dowolną kwotę, także podczas licytacji na scenie.

Zabawa w Pabianicach potrwa dwa dni. W sobotę o godz. 10.00 w hali MOSiR zacznie się impreza Dzieci dzieciom. Tego samego dnia wieczorem (o 18.00) będzie można obejrzeć mecz w koszykówkę byłych mistrzyń Polski. Na parkiecie zmierzą się zawodniczki ŁKS-u Łódź i Włókniarza Pabianice.

O 21.00 w Sahara Shisha Club ruszy dyskoteka na rzecz WOŚP.

W niedzielę też bawimy się od rana. O godz. 10.00 zacznie się turniej paintballowy w hali paintballowej przy ul. Grobelnej. O 11.00 na pływalni wystartują zawody pływackie „WOŚP pływa”.

Zabawa na scenie zacznie się o 15.00. W tym roku bawimy się na parkingu CH "Echo". Zobaczymy występy zespołu Ganesz, pokaz salsy i zumby, zorganizowany przez Strefę Ruchu. Zagrają dla nas Ballu x Gimmy x DJ KaViX, Dotcom, Pajujo. O 20.00 zobaczymy światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. Po nim zagra gwiazda wieczoru – zespół Lombard.

Podczas wszystkich imprez będzie można licytować gadżety WOŚP. Do pabianiczan trafią m.in. koszulki, zegar ścienny, kalendarze, kubek termiczny oraz limitowana edycja kubków pabianickiego sztabu WOŚP.