W Sportowej Hali Powiatowej impreza trwa na całego. Cały czas można skakać na dmuchańcach i korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez pabianicki sztab WOŚP.

Dzieci trzymały w rękach kolorowe balony, z których utworzono serce. Z góry zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Wolontariusze robią z balonów przeróżne rzeczy i dają je maluchom.

- Skręcamy m.in. serduszka, kwiatuszki, pieski, ludziki i miecze. Do tego malujemy buzie. Największą popularnością cieszą się superbohaterowie i zwierzątka na przykład króliczki, tygryski i kotki – mówi Malwina Socha, wolontariuszka PCK.

- Idzie super. Do puszek wpadają monety i banknoty - mówią wolontariusze stojący przy wejściu.

Na imprezie pojawiły się władze miasta. Przywieźli wór cukierków i ptasich mleczek. Słodycze trafiły do wszystkich dzieci, które miały na bluzce przyklejone serduszko. Dziś każde dziecko bawiło się z tym orkiestrowym znakiem.

Uczniowie z klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół nr 3 zaplatali dziewczynkom kolorowe warkoczyki.

- To nasz wkład w orkiestrę – mówi Arkadiusz Markiewicz, nauczyciel fryzjerstwa. - Co roku jesteśmy i co roku do naszego stoiska ustawia się długa kolejka.

Zabawy przygotowali również wolontariusze z Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”. Są konkursy, a wśród nich skakanie w workach, czy chodzenie na mini szczudłach.

Podczas każdej orkiestrowej imprezy odbywają się licytacje gadżetów. Za 200 złotych poszedł kubek z napisem 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytował go kilkuletni Michał.

- Mam już kilka gadżetów z poprzednich edycji WOŚP. Tym razem w mojej kolekcji będzie kubek. Bardzo się cieszę – powiedział chłopiec.

W czasie imprezy zorganizowano również Turniej Gier Planszowych. Oprócz tego dzieci mogły grać w różne gry i zapoznać się z wydawniczymi nowościami.

Możesz wziąć udział również w innych orkiestrowych imprezach o których przeczytasz w Życiu Pabianic.