Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na scenie na parkingu Tkalni, rozpocznie się ok. godz. 16.30. Organizatorzy odwołali pierwszy koncert zarówno z powodu aury, jak i choroby jednego z członków zespołu. Koncert zespołu &I inni został przełożony. Odbędzie się po światełku do nieba. Impreza w Pabianicach wydłuży się więc do godz. 21.30. Pozostałe koncerty odbędą się zgodnie z planem.

- Silne wiatry mają ustać po południu. Staramy się jak najbardziej opóźnić początek imprezy, za to zostanie wydłużona – informuje Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

Na pabianickiej scenie wystąpi grupa Tipsy Drivers. O godz. 18.00 pojawi się gwiazda wieczoru, czyli Patrycja Markowska.

- Robimy wszystko, aby było bezpiecznie - dodaje Pietrzak.

Bez zmian odbędą się licytacje. Te, które zaplanowano na początek będą zorganizowane na scenie znajdującej się wewnątrz centrum handlowego Tkalnia. O godz. 15.30 pod młotek pójdą gadżety WOŚP i płyta CD/DVD Grubson z Woodstocku. O godz. 16.00 licytowane będą: piłka z podpisami ŁKS, obraz namalowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, płyta Dawida Kwiatkowskiego z autografem. Kolejne licytacje odbędą się na scenie Tkalni. O godz. 17.00 pod młotek pójdą: kalendarz pabianickich brodaczy, dzień w zoo „zostań opiekunem zwierząt z Ameryki Południowej”, płyta CD/DVD Nocny Kochanek z Woodstocku, zegar WOŚP.

O godz. 17.50 będą licytowane: obraz z podpisem Jurka Owsiaka, biżuteria od A&A Holding, plakat z filmu „Wesele” od JF Invest, niepublikowany unikat z autografami Wojciecha Smarzowskiego i Andrzeja Chyry, koszulka z podpisami ŁKS.

O godz. 19.15 rozpocznie się najważniejsza licytacja. Pod młotek pójdzie unikalne, jedyne na świecie Pabianickie Złote Serduszko.

Wtedy też odbędą się licytacje takich rzeczy jak: domek z gliny ulepiony przez Jurka Owsiaka, jedyny w Polsce i na świecie, voucher od starosty na 1.000 zł na okulary dla dziecka z domu dziecka, płyta Perfect z podpisem Markowskiego, słoik z Atmosferą z Fundacji WOŚP, bluza unikat, jedyna na świecie zaprojektowana przez Paulinę Zarzycką.

Równocześnie będą trwały licytacje na małej scenie. O godz. 15.30 będzie licytowana bluza z projektu Piotrka Dorawy, jedyna na świecie. O godz. 16.00 będzie można wylicytować kino tomi na wyłączność na 4 godziny, a o godz. 16.30 - klimatyzator Panasonic z montażem od HTF Eco sollutions. Na godz. 17.00 zaplanowano licytację koszulek z zwycięskimi projektami autorstwa najmłodszych. Konkurs organizował ZWiK. O godz. 17.30 odbędzie się licytacja niespodzianka.

Przez cały czas będą szły pod młotek gadżety, koszulki, płyty z oficjalnego wydawnictwa fundacji WOŚP.