Poręcze, podciąg nóg, wioślarz, rower i jeździec, biegacz i orbitrek oraz twister i surfer (o łącznej wartości 14.299 zł) staną na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 (ul. Odrodzenia 15). Siłownia zostanie zlokalizowana na trawniku po prawo od wejścia od ulicy Odrodzenia (obok huśtawek). Kiedy? Zdecyduje o tym organizator konkursu, czyli firma Nestle, ale ostateczny termin budowy to koniec listopada.

Lokalizacje zgłaszały urzędy startujących miast.

- Na Bugaju jest już siłownia, więc wybraliśmy drugą część miasta. Ale będzie to miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców – zaznacza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Głosowanie w konkursie „Nestle porusza Polskę” trwało od 5 kwietnia do 6 lipca. Każdego dnia z jednego adresu mailowego można było oddać jeden głos. Ze wszystkich województw zgłoszono 710 lokalizacji. Nestle wybrało 16 z największą liczbą głosów z danego województwa. W tych miejscowościach firma postawi siłownie.

Pabianice rywalizowały z 39 innymi miejscowościami z Łódzkiego. Z 60.000 głosami zostawiły konkurencję daleko w tyle – drugi Dobiecin miał o przeszło połowę mniej głosów, a trzecie Gorzkowice – jedynie 18.000.

Bezpłatna siłownia przy „14” będzie otwarta dla wszystkich pabianiczan