W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w profesjonalne odżywki potreningowe. To grupa suplementów wspierających procesy zachodzące w organizmie po intensywnym wysiłku.

Intensywny wysiłek fizyczny często przyczynia się do uszkodzenia włókien mięśniowych i zmniejszenia zapasów glikogenu mięśniowego. Co więcej, dochodzi do spadku poziomu glukozy, przez co organizm wolniej regeneruje się po treningu. Aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki regeneracyjne, warto dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Poza pełnowartościowymi posiłkami, doskonałym rozwiązaniem są specjalne odżywki potreningowe. Można je kupić na stronie internetowej: https://www.budujmase.pl/.

Jakie efekty dają odżywki potreningowe?

Działanie odżywek potreningowych zależy od wielu czynników. Zalicza się do nich między innymi ilość treningów w tygodniu i ich intensywność, wiek czy poziom wytrenowania. Choć wiele osób twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem jest spożycie węglowodanów przed treningiem, to wcale nie taka oczywista kwestia. Jak się okazuje, w wielu przypadkach osoby trenujące rekreacyjnie mogą wcale ich nie potrzebować. Podobnie w przypadku spożycia odżywek białkowych, a szczególnie zawierających BCAA. Z tego względu produkt zawsze powinien być dobierany indywidualnie.

Zupełnie inne podejście do odżywek potreningowych powinny mieć osoby, które uprawiają sport wyczynowo lub takich, które poza regularnymi treningami, pracują na co dzień fizycznie. W takim przypadku z pewnością przydatna będzie suplementacja składników odżywczych, aby móc bez problemu osiągać cele treningowe bez wyniszczania organizmu. Dobierając odpowiednią odżywkę potreningową, można uzupełnić ewentualne niedobory substancji. Zawsze należy jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na prawidłowe odżywianie, a dopiero potem na preparaty przyspieszające regenerację powysiłkową.

Jaką odżywkę potreningową wybrać?

Jednym z najważniejszych składników potreningowej suplementacji jest białko. Odgrywa ważną rolę we wzroście i utrzymaniu masy mięśniowej. Ze względu na ogromną liczbę preparatów na rynku wybór odpowiedniej propozycji, szczególnie dla osób rozpoczynających przygodę ze sportem, nie należy do najłatwiejszych. Najważniejszą kwestią, którą warto uwzględnić przy doborze odżywki białkowej, jest jakość. Duże znaczenie ma także czas wchłaniania produktu, gdyż po zakończonym intensywnym wysiłku powinien zostać szybko dostarczony do organizmu, aby zapewnić prawidłową regenerację.

Poza białkiem, w suplementacji potreningowej warto zwrócić szczególną uwagę na węglowodany. Odpowiadają one za dostarczenie organizmowi energii, która jest niezbędna do regeneracji zmęczonych intensywnym treningiem mięśni. Podczas wysiłku fizycznego wyczerpują się między innymi zapasy glikogenu. Jego niedobory można uzupełnić poprzez spożycie odżywek węglowodanowych, co przyczynia się również do rozbudowy mięśni. Innymi cennymi produktami po treningu jest kreatyna odpowiedzialna za poprawę wydolności fizycznej oraz aminokwasy BCAA, uczestniczące w procesie regeneracji.